ZR

Zbigniew Radzimski urodził się we Wrocławiu w 1948 r i od 1986 roku mieszka w USA. Jego ojciec urodził się w Dobrej koło Turka i osiedlił się we Wrocławiu po drugiej wojnie światowej w 1946 roku. Większość jego rodzeństwa pozostała w Dobrej, jeden z braci osiedlił się  w Łodzi, inny zamieszkał w Niemczech. 

Leona Radziemskiego miałem okazję spotkać w 1998 roku. Porównując historię naszych rodzin doszliśmy do wniosku, że możemy być odległymi kuzynami.  Tak zaczęła się nasza przygoda w budowaniu drzew genealogicznych i pogłębianiu historii Radzimskich. Do tej pory doszliśmy do lat bliskich 1750 roku ale jeszcze nie udało nam się połączyć naszych drzew. Mamy nadzieję że bliska współpraca z Bernardem Radzimskim i innymi osobami przyniesie nowe ciekawostki.  Leon Radziemski


Leon Radziemski urodził się  w Worcester MA (USA) in 1937 roku. Jego ojciec (również Leon) urodził się w Barczygłowie, powiat Konin, i wyemigrował z Polski 1927 roku, aby połączyć się ze swoimi rodzicami którzy opuścili Polskę w 1908 roku. Pozostawiając siostrę i brata w Polsce, tu w Worcester, ojciec mój poznał nowe rodzeństwo, które urodziło się w USA. 

Poszukując krewnych w Polsce udało mi się nawiązać kontakt w 2009 roku z bliską kuzynką (córka brata mojego ojca), która mieszka koło Konina. Miałem okazje ją odwiedzić już kilka razy i poznać tereny tak bliskie mojej rodzinie. To wszystko doprowadziło do  głębszego zaangażowania w skompletowaniu drzewa rodzinnego naszej rodziny, które obecnie sięga roku 1760. 
Bernard

Bernard Radzimski urodził się w Opolu w 1947 roku. Bernard od ponad 8 lat zajmuje się genealogią rodziny Radzimskich. Do tej pory udało mu się złożyć co najmniej 8 drzew różnych rodzin o nazwisku Radzimski lub Radziemski z takich miejscowości jak Sługocinek, Lisiec Wielki, Mąkoszyn, Malanów, Dobra, Jeziorsko i Warta. Jego poszukiwania zaowocowały do tej pory bazą danych która ma ponad 1200 nazwisk związanych z rodzinami Radzimskich z okresu od 1750 to czasów obecnych. Bernard był głównym współorganizatorem pierwszego zjazdu rodzin Radzimskich które odbyło się 14.V. 2014r w Krągoli i na które przybyło 80 osób z całej Polski.

Bernard jest również autorem trzech książek o tematyce genealogicznej rodzin Radzimskich. Pierwsza to „Genealogia i rys biograficzny rodzin Radziemskich (Radzimskich) ze Sługocinka, Liśca Wielkiego, Krągoli i okolic, druga to ” Cale moje życie: Autobiografia bernarda Radzimskiego oraz trzecia to suplement  do książki pierwszej "Dzieje rodu Radzimskich".

Bernard Radzimski poprzez swoja dotychczasowa działalność przyczynił się do zjednoczenia wielu rodzin wywodzących się z rodu Radzimskich, zamieszkałych w Polsce i po za jej granicami.